Instagrami ndërpret funksionimin ditën e 1 Prillit?


Instagram ndërpreu funksionimin këtë mëngjes, dhe kjo nuk ishte diçka shumë për të qeshur.

Ky shërbim jo vetëm që nuk përgjigjej në telefon: webiste i Instagram në njëfarë pike konsistonte në vetëm një mesazh “5xx Server Error”.

Sigurisht, përdoruesit e Instagramit menjëherë janë ‘dyndur’ në Twitter për t’u ankuar për shërbimin dhe për t’u tallur me të.

Gjithsesi, problemet duken të jenë zgjidhur gjithsesi, pasi edhe versioni mobile dhe ai desktop mund të aksesohen tashmë.

Instagram-businessmag

 

/Artikulli u publikua më parë në Mashable.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale