Instagram me ndryshime. Ja si do të duket aplikacioni

Instagram me ndryshime. Ja si do të duket aplikacioni


Ka disa ditë që Instagram shfaq probleme. Mos u shqetësoni, gjithçka do të zgjidhet shpejt.

Platforma po teston disa opsione të reja përgjatë muajve Nëntor dhe Dhjetor, përfshirë ikona, butona dhe navigim më të shpejtë.

Instagram ka shpjeguar në një postim në blog ndryshimet e mundshme. Foto juaj e profilit mund të zhvendoset në cepin e djathtë, emri juaj do të jetë në gërma më të mëdha në krye të faqes. Ndjekësit dhe personat që ju ndiqni në aplikacion, do të kenë më pak përparësi se më parë, dhe numri i postimeve që keni bërë nuk do të jetë më i pranishëm.

Butoni “Follow” dhe “Message” do të testohet në profile të ndryshme me më shumë opsione për faqet e biznesit, përfshirë dhe “Start Order”.

“Ne po punojmë me këto ndryshime dhe do t’i testojmë ato në faza dhe kombinime të ndryshme, me komunitetin tonë gjatë javëve të ardhshme,” shkruhet në postim. “Eksperimentet dhe përditësimet do të vazhdojnë për të përmirësuar eksperiencën e përdoruesit në aplikacion me kërkesën e tij.”

Që prej largimit të bashkëthemeluesve Kevin Systrom dhe Mike Krieger në muajin shtator, drejtuesi i ri Adam Mosseri duket se e ka marrë në dorë “timonin” e Instagram. Këto ndryshime të fundit janë një nga iniciativat e tij të para për ndryshim.

Lexoni: Instagram emëron CEO-n e ri: Adam Mosseri

Vetëm në muajin Tetor, platforma deklaroi një sesion ku mund të kontrollohet koha e shpenzuar në aplikacion i quajtur ‘Your Activity’, tre opsione të reja për shopping dhe opsioni i taggimit të personave edhe në video.

Lexoni: Instagram po shndërrohet në një aplikacion për shopping

Instagram gjithashtu po punon për të penguar pëlqimet dhe ndjekësit e rremë, komentet nga aplikacionet e dyshimta të palës së tretë dhe për të luftuar ngacmimet në platformë.

/mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0