Google dhe H&M do t’ju bëjnë një veshje të personalizuar në bazë të të dhënave të smartphone-it tuaj - Business Magazine Albania

Google dhe H&M do t’ju bëjnë një veshje të personalizuar në bazë të të dhënave të smartphone-it tuaj


Një aplikacion i ri do të mbledh informacion në lidhje me ju dhe më pas do t’a përdor atë për të hartuar një veshje.

Java e modës në New York nis sot, por përveç kompanive më të mëdha të modës, një kompani e re, ndryshe nga të tjerat është duke hedhur hapat e para në botën e modës.

Google në partneritet me Ivyrevel, një markë veshjesh për femra me seli në Stokholm e mbështetur nga H&M dhe Paypal do të bëjë veshje të përshtatura duke përdorur gjurmim të të dhënave të individit.

“The Dara Dress” është projektuar rreth informacionit të mbledhur nga telefoni juaj nëpërmjet një aplikacioni Android, të zhvilluar me Ivyrevel dhe mundësuar nga Google’s Awareness API.

“Teknologjia është në gjendje të mësojë nga aktivitetet tuaja. Ai e kupton se çfarë doni të bëni dhe se ku doni të shkoni, ” shpjegon bashkë-themeluesi i Ivyrevel, Kenza Zouiten në një video në lidhje me konceptin.

Gjatë ditës tuaj, aplikacioni mbledh informacion të tillë si vendndodhja juaj, aktiviteti fizik dhe moti. Një algoritëm pastaj procedon me të dhënat për të krijuar një veshje unike dhe të personalizuar të cilën ju mund t’a blini përmes aplikacionit, e cila do të jetë në dispozicion këtë vit. Veshjet do të kushtojnë të paktën 99$, sipas të dhënave të faqes Ivyrevel.

Burimi: www.entrepreneur.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0