Galaxy S11 mund të ketë një ‘armë sekrete’ për të mundur iPhone 12
Përditësuar së fundmi: 01/10/2019

Galaxy S11 mund të ketë një ‘armë sekrete’ për të mundur iPhone 12

Share
nga Eridon Elshani
Tet 01, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Samsung Galaxy S11 mund të vijë me një karakteristikë të jashtëzakonshme që do t’ju lejojë të matni gjithçka - dhe do ta bëjë jetesën e shëndetshme më të lehtë se kurrë.

Let’sGoDigital zbuloi një patentë që Samsung paraqiti kohët e fundit për një telefon me një spektrometër të instaluar – një sensor magjik që mat masat e një ushqimi për të përcaktuar se çfarë përmban, së bashku me sasinë specifike.

Është një teknikë që lejon sensorin të përcaktojë përmbajtjen e ujit përmes lëkurës si dhe vlerën ushqyese të ushqimit.

Lexoni: Ironikisht, Samsung ka përfituar nga mosmarrëveshja tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës

Në fakt, është kaq e ndërlikuar dhe mund të gërmojë aq thellë sa të identifikojë përbërësit individual që e përbëjnë atë, si karbohidratet dhe yndyrnat.

Samsung Galaxy S11 nuk do të ishte i pari telefon që vjen me një spektrometër, nëse ndodh vërtet.

Kjo karakteristikë doli në Changhong H2, që u shfaq në CES 2017 dhe u lançua më vonë si në Kinë ashtu edhe në Shtetet e Bashkuara.

Samsung thuhet se po përgatit një telefon me një aparat fotografik kolosal 108 Mega Pixel në anën e pasme, me një zmadhim optik të pesëfishtë.

Lexoni: Për një Përvojë të Përsosur në Galaxy Fold, Samsung Punon me Google, Partnerë të Aplikacioneve dhe Zhvillues Android

Gjithashtu, sugjerohet se do të jetë pajisja e parë e kompanisë pa butona fizikë.

Samsung pritet të prezantojë Samsung Galaxy S11 në Shkurt të 2020.

T3.com

Subscribe në kanalin tonë në YouTube