Gabimet tuaja të së kaluarës mund t'ju çojnë drejt suksesit, sipas kësaj CEO   - Business Magazine Albania

Gabimet tuaja të së kaluarës mund t’ju çojnë drejt suksesit, sipas kësaj CEO  

suksesit

Latanya Mapp Frett ka mbajtur role kryesore në organizata të mëdha jofitimprurëse si Fondi Global për Gratë dhe Planned Parenthood Global, kështu që ju mund të mendoni se ajo e ka kuptuar plotësisht karrierën e saj.

“Është e lehtë të thuash në një moment në karrierë dhe në jetën tënde, ‘Unë e kam bërë tashmë këtë. Unë tashmë e di atë. E kam provuar më parë, nuk funksionoi ose funksionoi”, tha Mapp Frett për CNBC “Make It”.

Megjithatë, Mapp Frett paralajmëron se kjo pikëpamje rrezikon ta kthejë përvojën në një pengesë, duke shkaktuar potencialisht një lider që të humbasë mundësitë.

“Ajo që unë kërkoj është që të qëndroni gjithmonë në modalitetin e të mësuarit, që të qëndroni gjithmonë të hapur,” tha ajo. “Edhe nëse e keni bërë më parë, të ishit të gatshëm ta bënit përsëri për dikë tjetër … në një mjedis tjetër ose në një mënyrë tjetër.”

/cnbc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0