Funksionaliteti më i kërkuar "follows you" shfaqet në Instagram - Business Magazine Albania

Funksionaliteti më i kërkuar “follows you” shfaqet në Instagram


Për të kuptuar nëse shefi juaj, fiksimi juaj ose le të tregohemi të ndershëm ishi juaj po vazhdojnë t’iu ndjekin në Instagram do të ishte ideale të ekzistonte një funksionalitet që e tregon këtë gjë. Por, tashmë Instagram ka nxjerrë pikërisht “follows you” që mund të të tregojë në çast nëse një person ju ka bërë unfollowed apo jo.  

Lexoni: Sa ndjekës duhet të keni në instagram për t’u bërë një milioner?

Disa përdorues të Android raportojnë se kanë parë një etiketë të re “follows you” në biografitë e ndjekësve të tyre. Pak a shumë si në Twitter, ju do të merrni një tregues që menjëherë ju tregon nëse personi, profili i të cilit jeni duke parë ju ka bërë follow.

Tani, në vend që të klikoni në tabin “following” në profilin e një personi dhe të kërkoni për emrin e përdoruesit, mund të shikoni në biografinë e tyre për të fituar njohuritë që kërkoni. Shumë e dobishme kur përpiqesh të shohësh se kush ju ndjek dhe për të vendosur nëse doni t’i bëni “follow” një personi apo jo.

Instagram

Mashable e ka testuar këtë funksionalitet në disa pajisje Android në vende të ndryshme dhe duket se përditësimi nuk është ende në dispozicion për të gjithë përdoruesit e Android. Gjithashtu nuk është i disponueshëm edhe në iOS 11.

Kur u pyet nga Mashable, një zëdhënës i Instagram tha: “Ne gjithmonë po testojmë mënyra për të përmirësuar përvojën e përdoruesve në Instagram.”

Lexoni: 7 SIPËRMARRËS TË FUQISHËM QË DUHET T’I NDIQNI NË INSTAGRAM

Përdoruesit me fat që kanë mundur ta marrin këtë përditësim të ri emocionues kanë komentuar me entuziazëm që ky funksionalitet shumë i dobishëm ka mbërritur më në fund.

Instagram

Tani nxitoni edhe ju ta bëni tuajin në iOS!

burimi: Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0