Fituesja e lojës shpërblyese “60 sekonda” në Interex tregon si mori falas mall në vlerë 350 euro


Ardita Zllashi Abdiu tregoi shkathtësi derisa realizoi lojën “60 sekonda” në supermaketin Interex.

Fituesja nga Fushë Kosova u orientua kah produktet higjenike.

Në mënyrë tërheqëse, ajo arriti që të grumbullojë mall falas në vlerë prej 350 euro dhe për këtë ajo ka falenderuar rrjetin e supermarketeve Interex për mundësinë.

“E kam zgjedhur kozmetikën sepse e përdor për nevoja të mia personale”.

“E falenderoj Interexin për mundësinë e dhënë. Dy ditë para lojës më kanë informuar se jam fituese dhe më pas ndërtova idenë si të marr mall falas”, u shpreh Ardita Zallshi Abdiu.

Organizohet për herë të dytë loja shpërblyese ‘60 sekonda’ në ‘Interex’, fituesja ka grumbulluar produkte në vlerë prej 350 euro

Organizohet për herë të dytë loja shpërblyese ‘60 sekonda’ në ‘Interex’, fituesja ka grumbulluar produkte në vlerë prej 350 euro

Publiée par Telegrafi.com sur Jeudi 24 octobre 2019

Telegrafi

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale