Facebook rekomandon lojen Pishpirik, e zhvilluar nga programuesit shqiptare - Business Magazine Albania

Facebook rekomandon lojen Pishpirik, e zhvilluar nga programuesit shqiptare


Gjate muajit shkurt u be leshimi i lojes Pishpirik ne rrjetin me te madh shoqeror Facebook dhe tani, pas tre muajve ndodhet ne top lojerat me te vleresuara ne kete rrjet social qe jane me karta.
Nese shkoni tek qendra e aplikacioneve ne Facebook dhe klikoni ne kategorine e kartave, do te vereni menjehere ne anen e djathte logon e lojes Pishipirik, qe iu rekomandon rrjeti Facebook.
 
Kurse, nese shkoni tek Top Rated, ne vendin e 15-te qendron loja e zhvilluar nga programuesit shqiptare, ku pershkruhet si loje me mbi 50,000 lojtare, qe paraqet nje sukses te madh per nje loje qe eshte leshuar vetem tre muaj me pare.
Pishpirikun shumekush e ka luajtur me njerezit e njohur ne boten reale, por Facebook mundeson qe ta luani ate edhe me ata qe nuk i njihni dhe qe nuk i keni pare asnjehere ne jeten tuaj.
 
Nje e mete, nese mund ta quajme keshtu, e versionit virtual te lojes eshte qe nuk mund te shihet fytyra e lojtarit tjeter kur humbet, pra reagimin e tij.
Perveç qe mund te luajne, lojtaret edhe mund te bisedojne mes tyre, me ane te chatit te posaçem. Gjate dites se Evropes, kjo loje ishte veshur me ngjyrat e flamurit te ketij kontinenti. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0