Emisioni "Suksesi është qëllimi yt" i ftuar Dritan Mezini

Emisioni “Suksesi është qëllimi yt” i ftuar Dritan Mezini

event

Dritan Mezini është sipërmarrës, themelues (CEO) i “DM Consulting Services” në Shqipëri dhe Kosovë, bashkë-themelues i portalit online të punës dhe karrierës duapune.com. Dritan është një anëtar aktiv i disa shoqatave profesionale dhe të biznesit.

Me një përvojë të pasur mbi 25 vjet, Z. Dritan Mezini sjell ekspertizë të jashtëzakonshme në fushën e sipërmarrjes, të transformimit dixhital, të menaxhimit të projekteve, karrierës, Burimeve Njerëzore, si dhe në menaxhim/lidership. Ai është një ekspert i përfshirë gjatë në nisma biznesi komplekse, sfiduese dhe të shtrira si në sektorin privat ashtu dhe në atë publik.

Çfarë do të mësojmë nga kjo intervistë:

Diskutimi për temën: “SPORTI dhe SIPËRMARRËSIA”.

Cili është faktori / zakoni më i madh që i ka ndihmuar të jete i suksesshëm?

Çfarë gabimesh ka bërë gjatë rrugës?

Cili ishte vendimi më i vështirë që ka pasur për të marrë?

Rëndësia e dhënies së maksimumit.

Rritja.

Këmbëngulja.

Gabimet.

Vendimet e vështira.

Sporti masiv.

Përdorimin e TI në biznes dhe edukim.

Të qenurit më konkurrues e bashkëpunues.

Rëndësia e kulturës për punë vullnetare –vullnetarizmi.

Rrjetizimi.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0