Elon Musk ndeshet në Twitter me vëllain e Pablo Escobar » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 11/07/2019

Elon Musk ndeshet në Twitter me vëllain e Pablo Escobar

Share
nga Eridon Elshani
Kor 11, 2019
-Manages Business Mag Kosovo -Studies Philosophy at University of Prishtina
lexo me teper >

TMZ raportoi se Roberto Escobar, vëlla i Pablo Escobar, e kishte akuzuar Drejtorin e Tesla Elon Musk për vjedhjen e idesë së tij për flakëhedhëset.

“Nuk është një Flakëhedhëse, z. Escobar,” shkroi miliarderi në një postim në Twitter.

Sipas TMZ (portal argëtues) “një punonjës i Elon” ishte në Kolumbi në vitin 2017, kur rastësisht pa një lodër flakëhedhëse që ishte në pronësi të Escobarëve. Pak kohë më vonë, në janar 2018, Musk njoftoi se Kompania Boring do të shiste flakëhedhëse për të mbledhur para për projektin e tij të tunelit.

Pas shitjes së produkteve dhe mbledhjes së 2 milionë dollarëve, Musk ka ndryshuar strategji. Me qëllim shitjen legale të produktit, emri dhe adresa e internetit u ndryshuan në “jo një flakëhedhëse”.

Sipas një raporti të vitit 2014, Roberto Escobar vazhdon të drejtojë kartelin e tij të drogës në Medelin, Kolumbi dhe gjithashtu shëron sëmundjet AIDS duke studiuar kuajt … ndoshta.

BusinessInsider