Eksplorimi i PC Store dhe shërbimeve të tij - Business Magazine Albania

Eksplorimi i PC Store dhe shërbimeve të tij

PC Store

E themeluar në vitin 2010, kompania sjell mbi një dekadë përvojë në fushën e Teknologjia e informacionit dhe komunikimit (TIK). Si një kompani e specializuar në integrimin e sistemeve të TIK, PC Store synon të ofrojë qasje të vazhdueshme në zgjidhjet më të avancuara të teknologjisë. Kompania drejtohet nga dy parime themelore: cilësia dhe mbështetja e inovacionit.

Aktualisht, kompania punësone më shumë se 80 profesionistë të talentuar dhe ka ndërtuar një strukturë organizative efikase për menaxhim të zbatueshëm. Njerëzit dhe portofoli i pasur i shërbimeve dhe kompetencave e përmirësojnë aftësinë për të ofruar zgjidhje për biznese dhe organizata të çdo lloji dhe madhësie.

Pse të punoni me PC Store?

 • Kompania ka përvojë lokale, rajonale dhe kombëtare në mbi 10 vite.
 • Potencial dhe kapacitet për të ofruar mbështetje për sistemet e TIK, duke përfshirë infrastrukturën dhe aplikacionet e biznesit.
 • Ofrojn një game të gjerë produktesh që garantojnë një zgjidhje të avancuar teknologjike.
 • Ekspertizë në ndërtimin/përshtatjen/lokalizimin e sistemeve TIK, bazuar në standardet vendore dhe ndërkombëtare.
 • Metodologji dhe standarde të ndjekura në realizimin e projekteve, që sigurojnë cilësi të lartë në dorëzim.
 • Partneritete me vlerë të shtuar në fushën e zbatimit.
 • Kapacitete teknike, financiare dhe organizative që garantojnë qëndrueshmërinë e biznesit.

Qëllimet e PC Store:

 • Besimi i klientit, në këmbim të një shërbimi cilësor me vlerë të shtuar.
 • Liderë në treg, duke ofruar/zhvilluar produkte, zgjidhje dhe shërbime innovative.
 • Rritja, e ndërtuar mbi kapacitetin dhe kompetencën e tyre.
 • Stabilitet, në nivele që lejojnë të realizojmë qëllimet e kompanisë dhe të sigurojnë fitim të qëndrueshëm.
 • Zhvillimi i talenteve, duke ngritur një ekip të përbërë nga profesionistë të apasionuar dhe të talentuar në fushën e teknologjisë.
 • Inovacion, duke eksploruar vazhdimisht teknologjitë në zhvillim dhe tendencat e industrisë për të ofruar zgjidhje innovative.

Shërbimet e PC Store:

 • INTEGRIMI I SISTEMEVE

Nëse doni të implementoni, përmirësoni, ristrukturoni sistemet tuaja TIK ose dëshironi të ndërtoni një të ri, ekspertët e PC Store do të analizojnë organizatën tuaj dhe kërkesat e biznesit dhe sipas rezultateve e mbledhura dhe do t’ju propozojnë zgjidhje të optimizuar për buxhetin tuaj.

 • DATA CENTER

PC Store zhvillon strategji për themelimin dhe zhvillimin e infrastrukturës së qendrës së të dhënave dhe proceset. Për të përfituar nga bazat e të dhënave të mëdha, aplikacioni, paketat ERP dhe aplikacionet e hosting, duke përdorur mjete të fuqishme për të automatizuar detyrat administrative dhe organizative.

 • Shërbimet Profesionale TIK

PC Store ka ambicie të ndihmojë organizatat në përdorimin më të mirë të teknologjive të informacionit dhe komunikimit. PC Store ofron shërbime profesionale që u mundësojnë organizatave nje implementim të shpejtë, për të integruar sistemet, për të reduktuar kostot, për të siguruar sistemet dhe rritjen e  produktivitetit.

 • Zgjidhje të gatshme

PC Store ofron zgjidhje të plota të gatshme për një klient që mund të zbatohet lehtësisht në procesin aktual të biznesit. Ata mund të projektojnë, prokurojnë, konfigurojnë dhe zbatojnë projektin e ardhshëm IT të klientit, duke kursyer kohën dhe burimet.

 • DISASTER RECOVERY

PC Store mund të ndihmojë në vendosjen e planeve përpara një fatkeqësie për të ndihmuar në rikthimin e kompanisë në punë. Ne punojmë me klientët për të krijuar rutina Backup për të parandaluar humbje ose prishje të të dhënave. Kompania ofrojn shërbimet e sigurisë për të mbrojtur informacionin kritik, duke përfshirë firewalls, antivirus dhe  zgjidhjet  anti-spam.

 • Zhvillimi i Aplikacioneve
 1. Një ekip i fortë dhe i përkushtuar në zhvillimin teknik kupton plotësisht kërkesat e klientit për një aplikim.
 2. Ata përgatisin arkitekturën, zhvillojnë, testojnë dhe në fund e zbatojnë atë me kujdes.
 3. Kompania mbështetet në zhvillimin e aplikacioneve të softuerit të standardeve industriale dhe i teston ato me rigorozitet për të siguruar një aplikacion pa gabime.
 • Menaxhimi i Projekteve

Ekipi i Projektit dhe Konsulencës është i përqendruar në menaxhimin e projekteve të mëdha për zgjidhje të integruara të ndryshme. Gjithashtu, ofron konsultim për kompani të ndryshme që kërkojnë dizajnim softueri, menaxhim të bazës së të dhënave dhe ofrimin e zgjidhjeve në fushën e IT. Ekipi është i përfshirë në çdo fazë të ciklit të jetës së projektit.

 • Auditimi i Sistemit IT

Shumë menaxherë të biznesit nuk kanë njohuri të thellë për infrastrukturat e tyre IT. PC Store ofron një shërbim të rishikimit të infrastrukturës së tyre, duke analizuar se çfarë kanë, si funksionon, dhe identifikon çfarë duhet përmirësuar. Ky audit gjithashtu është i dobishëm për verifikimin e sigurisë dhe integritetit të sistemeve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0