Edi Rama: Gati plani për riatdhesimin e shqiptarëve


Kryeministri Edi Rama njoftoi se sipas gjasave, të shtunën e kësaj jave, do të nisë riatdhesimi i shqiptarëve që kanë mbetur jashtë kufijve të Shqipërisë, për shkak të situatës së koronavirusit.

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se  fluturimi i parë do të jetë nga Roma.

“Kemi gati planin për riatdhesimin dhe sipas gjasave të shtunën e kësaj jave do të nisim fluturimet nga Roma”. 

Kreu i qeverisë tha se qytetarët duhet të prenotojnë hotelet ku duhet të vetëkarantinohen. “Çdo shpenzim, hoteli dhe kushtet e tjera, do paguhen nga vetë ata që do riatdhesohen“, njoftoi Rama.

Në përfundim të fjalës së tij, kryeministri ka bërë sërish thirrje për respektim të rregullave dhe masave të marra në kuadër të parandalimit të Covid-19.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale