E bija e reperit Eminem tani është influencer-e në Instagram me 1.7 milionë ndjekës


Vajza e reperit Eminem, Hailie Jade Scott Mathers përmendej shpesh në këngët e tij kur ishte fëmijë. Fansat dëgjuan për marrëdhëniet e tyre baba-bijë në këngë si “Mockingbird” dhe “Kënga Hailie”.

Por Scott Mathers nuk ka ndjekur hapat e të atit. Përkundrazi, ajo është bërë një influencer-e në Instagram.

Nën llogarinë @hailiejade, Scott Mathers ka 1.6 milion ndjekës dhe fotot e saj me veshje, ushqime dhe kafene të Starbucks marrin mesatarisht rreth 100,000 pëlqime. Ajo gjithashtu poston selfie me këshilla për bukurinë.

Scott Mathers, tani 23 vjeç, ka studiuar në Universitetin Shtetëror të Michigan-it, i cili është vendi ku ajo hapi llogarinë e saj në Instagram në vitin 2016, sipas Daily Mail.

Image result for hailie jade instagram

Që prej asaj kohe, ajo duket se është bërë një influencer-e me kohë të plotë, duke postuar foto artistike të festave dhe vendndodhjeve interesante.

Eminem ka tre fëmijë: Scott Mathers dhe dy motrat e saj, Whitney Scott Mathers dhe Alaina Marie Mathers, të cilat Eminem i birësoi me ish-gruan e tij, Kimberly Anne Scott.

Sipas Evening Standard, Scott Mathers përdor një aplikacion të quajtur LikeToKnow.it, ku ndjekësit mund të blejnë produktet që ajo i vesh. Influencer-ët fitojnë një përqindje të vogël të fitimeve në këtë mënyrë.

Entrepreneur

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale