Duapune, startup-i shqiptar shkon ne techcrunch disrupt. duapune, startup-i

duapune.com, Startup-i shqiptar shkon në Techcrunch Disrupt, San FranciscoPortali i mirënjohur i shërbimeve online të punës dhe karrierës duapune.com fitoi të drejtën për të marrë pjesë me stendë për promovim dhe prezantim të produktit duapune.com para investitorëve në panairin më të madh të startup-s Techcrunch Disrupt, që do të zhvillohet në San Francisco, Kalifornia SHBA në datën 12-13 Shtator 2016, së bashku me 19 kompani të tjera nga rajoni.

TechCrunch Disrupt është aktiviteti më i madh në botë për prezantimin e startup, të teknologjive revolucionare dhe diskutimeve me personalitetet më të medhenj të botës për çështje të teknologjisë dhe inovacionit. Ky aktivitet mbledh dhe investitorët më të mëdhenj, sipërmarrës, fonde investimesh, dhe palë të tjera të interesuar për të spikatur kompani për ti mbështetur me investime për rritje dhe zgjerim.
Ky aktivitet do të shoqërohet paraprakisht me trajnime të specializuara në fushën e marketingut dhe të përgatitjes të prezantimit të produktit për investitorët, si dhe me vizita në në Silicon Valley, California, SHBA.

Vlen të përmëndet, që është hera e parë që një startup shqiptar merr pjesë në një ngjarje të tillë të madhe dhe sfiduese, ku përzgjedhja e kompanive është mbi baza konkurruese. Besojmë se kjo do t’i hap mundësinë për pjesëmarrje dhe konkurim dhe startup-eve të tjera shqiptare. Pjesëmarrja në këtë aktivitet mundëson jo vetëm promovimin, por edhe prezantimin para investitorëve të mundshëm me qëllim përfitimin e financimeve për rritje.

Duapune.com është një nga portalet më të mëdhaja të punës në tregun rajonal, dhe kryesisht në zonat ku flitet shqip, Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe më gjerë. Aktualisht numëron mbi 76,000 punëkërkues të regjistruar, mbi 3,800 kompani, një komunitet të konsoliduar në rrjetet sociale që gjithashtu përfaqëson dhe një kompani drejtuese në fushën e edukimit të punës dhe karrierës.

Ndërkohë, do tj’u përditësojmë me më shumë informacione në lidhje me këtë ngjarje dhe ecurinë e duapune.com

Për detaje në lidhje me aktivitetin vizitoni www.tractioncamp.me

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0