Denis Gafuri dhe eksperti shqiptar i meditimit, Sheki Useini flasin për suksesin në emisionin “Suksesi është qëllimi yt”

Denis Gafuri dhe eksperti shqiptar i meditimit, Sheki Useini flasin për suksesin në emisionin “Suksesi është qëllimi yt”

suksesi

Në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” që udhëhiqet nga Denis Gafuri, i ftuar kësaj radhe ka qenë eksperti shqiptar i meditimit, Sheki Useini. Sheki Useini është ekspert dhe mjeshtër i meditimit dhe hipnozës.

Lexo: Brian Chesky parashikon një të ardhme jashtëzakonisht të ndryshme të udhëtimit dhe jetesës, dhe kjo tingëllon e shkëlqyeshme

Siç edhe është thelbi i emisionit – pra qëllimi i suksesit – ashtu edhe Sheki ka treguar e shpjeguar rrugëtimin e tij të gjatë e plot sfida për ta arritur suksesin të cilin sot e gëzon.

Ndër të tjera, ai e shpjegon procesin e zhvillimit dhe rritjes personale në mënyrë të vazhdueshme. Si rezultat i kësaj, ai është autor i dy librave, në të cilat e shpjegon aspektin e zhvillimit profesional dhe spiritual.

 

Pjesa e parë e emisionit:

Sipas Shekit, nuk të nevojitet suksesi të cilin ti duhet ta paguash me shëndet e lumturi në jetë, por sukses është ai i cili krahas aspektit material të sjell edhe lumturi në shpirt!

Përveç këtyre, eksperti i meditimit dhe hipnozës e shpjegon edhe rëndësinë e procesit të vendimmarrjes dhe teknikat e meditimit të cilat duhet t’i aplikojmë, e që padyshim sjellin rezultat.

Në këtë emision do ta kuptoni qëllimin dhe vizionin që Sheki i kishte vendosur vetes përpara: lekët apo diçka tjetër më të rëndësishme?

Sa e rëndësishme është këmbëngulja dhe persistenca në arritjen e qëllimeve dhe sa sfiduese është kjo? Të gjitha këto dhe shumë tjera, na i shpjegon Sheki.

Lexo: Zgjimi i papritur i planetit: Reduktimi më i madh i emetimeve të CO2 që nga Lufta e Parë Botërore

Pjesa e dytë e emisionit:

Telegrafi

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0