Denis Gafuri dhe eksperti shqiptar i meditimit, Sheki Useini flasin për suksesin në emisionin “Suksesi është qëllimi yt”

suksesi

Në emisionin “Suksesi është qëllimi yt” që udhëhiqet nga Denis Gafuri, i ftuar kësaj radhe ka qenë eksperti shqiptar i meditimit, Sheki Useini. Sheki Useini është ekspert dhe mjeshtër i meditimit dhe hipnozës.

Lexo: Brian Chesky parashikon një të ardhme jashtëzakonisht të ndryshme të udhëtimit dhe jetesës, dhe kjo tingëllon e shkëlqyeshme

Siç edhe është thelbi i emisionit – pra qëllimi i suksesit – ashtu edhe Sheki ka treguar e shpjeguar rrugëtimin e tij të gjatë e plot sfida për ta arritur suksesin të cilin sot e gëzon.

Ndër të tjera, ai e shpjegon procesin e zhvillimit dhe rritjes personale në mënyrë të vazhdueshme. Si rezultat i kësaj, ai është autor i dy librave, në të cilat e shpjegon aspektin e zhvillimit profesional dhe spiritual.

 

Pjesa e parë e emisionit:

Sipas Shekit, nuk të nevojitet suksesi të cilin ti duhet ta paguash me shëndet e lumturi në jetë, por sukses është ai i cili krahas aspektit material të sjell edhe lumturi në shpirt!

Përveç këtyre, eksperti i meditimit dhe hipnozës e shpjegon edhe rëndësinë e procesit të vendimmarrjes dhe teknikat e meditimit të cilat duhet t’i aplikojmë, e që padyshim sjellin rezultat.

Në këtë emision do ta kuptoni qëllimin dhe vizionin që Sheki i kishte vendosur vetes përpara: lekët apo diçka tjetër më të rëndësishme?

Sa e rëndësishme është këmbëngulja dhe persistenca në arritjen e qëllimeve dhe sa sfiduese është kjo? Të gjitha këto dhe shumë tjera, na i shpjegon Sheki.

Lexo: Zgjimi i papritur i planetit: Reduktimi më i madh i emetimeve të CO2 që nga Lufta e Parë Botërore

Pjesa e dytë e emisionit:

Telegrafi

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale