Cilat vende janë më bujare për prindërit e rinj?


CONSENSUS ka përhapur që prindërit e rinj duhet të marrin njëfarë kohe jashtë punës apo ndihmë financiare në mënyrë që të qëndrojnë në shtëpi me fëmijët e tyre. Por paketat statutore për lejët prindërore ndryshojnë shumë në të gjithë OECD, një klub i vendeve kryesisht të pasura.

Disa kanë të drejta të qëndrojnë për një afat të gjatë kohor, por ofrojnë përfitime të pakta për një pjesë të madhe të tyre. Të tjerë ofrojnë afate më të shkurtra pushimi, por me pagë të plotë. Disa vende ofrojnë për prindërit e rinj pagesë të plotë për të gjithë pushimin. Kjo gjatësi e pushimit do të mbulohet me 100% të të ardhurave mesatare të punëtorëve.

cilat-vende-jane-me-bujare-per-prinderit-e-rinj-businessmag

Në këtë metrikë, vendet më bujare janë në Europën Qendrore dhe Lindore, ku qeveritë përpiqen të nxisin popullsinë të bëjnë më shumë fëmijë. Në Estoni dhe Hungari, për shembull, nënat e reja mund të qëndrojnë në shtëpi për tre vjet, duke marrë pagë totale të barabartë me rreth një vit e gjysmë të pagës mesatare. Në mesin e vendeve të pasura, Australia, Britania, Irlanda dhe Zvicra janë të renditura në fund, duke u ofruar nënave pagesë të plotë për tre muaj ose më pak .

Shumica e vendeve të OECD-së kanë gjithashtu disa pushime të paguara rezervuar për baballarët, por vetëm një pakicë ofron më shumë se dy javë. Japonia është më bujare për meshkujt, duke u dhënë atyre një vit të plotë në një ekuivalente norme në 34 javë të paguara plotësisht.

Politikanët në Shtetet e Bashkuara, ekonomia më e madhe në botë, si për të predikuar doktrinën e “jashtëzakonshmërisë amerikane”, thonë se vendi i tyre është tërësisht unik. Kur është fjala për mbështetjen e familjeve të reja, të paktën, ky pretendim qëndron: Shtetet e Bashkuara është vendi i vetëm OECD që nuk ofron pagesë në nivel kombëtar.

 

burimi: economist.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale