Cilat janë karakteristikat e iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus? - Business Magazine Albania

Cilat janë karakteristikat e iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus?


Apple ka prezantuar ditën e mërkurë linjën e ardhshme të iPhone: iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Ndërkohë që telefonat vijnë me po të njëjtin dizajn me atë të brezit të mëparshëm, iPhone-t e rinj sjellin ngjyra të reja, një kamer të avancuar, dhe janë rezistent ndaj ujit dhe pluhurit. Për ju që doni të zhyteni më thellë në karakteristikat e këtyre dy telefonave, keni ardhur në vendin e duhur.

Kategoria iPhone 7 iPhone 7 Plus
OS  iOS 10  iOS 10
Ngjyrat  E artë, Rozë e Artë, Argjend, E  zezë, dhe E zezë sterr  E artë, Rozë e Artë, Argjend, E zezë, dhe E zezë sterr
Kapaciteti  32GB/128GB/256GB  32GB/128GB/256GB
Gjatësia  138.3mm  158.2mm
Gjerësia  67.1mm  77.9mm
Trashësia  7.1mm  7.3mm
Pesha  138g  188g
Madhësia ekranit  4.7 inch  5.5 inch
Rezolucioni ekranit  1334×750 (326ppi)  1920×1080 (401ppi)
Ekrani  IPS LED, 3D Touch,  IPS LED, 3D Touch,
Rezisten ndaj ujit dhe pluhurit Rated IP67 under IEC standard  60529  Rated IP67 under IEC standard 60529
Proçesori  A10 Fusion me arkutekturë 64-bit  A10 Fusion me arkutekturë 64-bit
Coproçesor  M10 motion coproçesor  M10 motion coproçesor
Kamera mbrapa 12MP, ƒ/1.8 aperture, Zmadhim  digjital deri në 5x, Stabilizim i  imazhit optik, Lente me gjashtë  element, Blic Quad-LED True  Tone 12MP me kënd zgjerimi (ƒ/1.8 aperture) dhe  telephoto (ƒ/2.8 aperture), Zmadhim optik deri  në 2x, zmadhim digjital 10x, Stabilizim i  imazhit optik, Lente me gjashtë element, Blic  Quad-LED True Tone
Video regjistrim  4K 30 fps, 1080p HD 30 fps ose  60 fps, 720p HD video 30 fps,  Stabilizim i imazhit optik për  video, Zmadhim optik 2x, Quad- L  ED True Tone flash,  4K 30 fps, 1080p HD 30 fps ose 60 fps, 720p  HD video 30 fps, Stabilizim i imazhit optik për  video, Zmadhim optik 2x, zmadhim digjital 6x  Quad-LED True Tone flash,
FaceTime HD kamera 7-megapixel, 1080p HD video regjistrim, Retina Flash, ƒ/2.2 aperture, Shkrepje të zgjeruar ngjyrash për foto dhe Live Photos, Auto HDR,  7-megapixel, 1080p HD video regjistrim,  Retina Flash, ƒ/2.2 aperture, Shkrepje të  zgjeruar ngjyrash për foto dhe Live Photos,  Auto HDR,
Bluetooth  Bluetooth 4.2  Bluetooth 4.2
Wi-Fi  802.11ac  802.11ac
GPS  aGPS, GLONASS  aGPS, GLONASS
NFC  Po  Po
Sensorët Akselerometer, Dritë ambienti, Barometer, Kompas, Gjyroskop, Infrared, Afërsi
Akselerometer, Dritë ambienti, Barometer, Kompas, Gjyroskop, Infrared, Afërsi
Fingerprint  Touch ID  Touch ID
Bateria  14 orë bisedë, 12 orë shfletim LTE  21 orë bisedë, 13 orë shfletim LTE
Çmimi  32GB $649/128GB $749/256GB  $849  32GB $769/128GB $869/256GB $969


/Ky artikull u publikua së pari nga
 TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0