Cilat janë aplikacionet që shkatërrojnë baterinë e telefonit tuaj? - Business Magazine Albania

Cilat janë aplikacionet që shkatërrojnë baterinë e telefonit tuaj?


Tani që jemi në fund të këtij viti, mund ta keni vënë re që bateria e telefonit tuaj nuk zgjat aq shumë sa në fillim të këtij viti.

Të hënën Avast Software lëshoi një raport, i cili zbuloi aplikacionet që shkatërrojnë më së shumti baterinë e telefonave android.

Aplikacioni që më së shumti harxhon baterinë tuaj është Facebook.

Së dyti ishte Musical.ly , një aplikacion i ri, i cili ju lejon që të regjistroni veten dhe miqtë tuaj duke bërë “lip sync” një këngë të caktuar .

Ky aplikacion u vërtetua se mund të harxhonte një bateri të plotë në vetëm dy orë.

Google Maps zuri vendin e tretë .

Së katërti ishte WhatsCall .

Së pesti ishte aplikacioni i Skype.

Pas këtyre vinte një aplikacion që quhet Daily Mail.

Aplikacionet më të habitshme që e harxhojnë më së shumti baterinë ishte aplikacioni Tinder dhe Dëshmitarët e Jehovait.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0