Cila nga shenjat e horoskopit është e destinuar për të qenë një lider?


Ndoshta po mendoni të bëni hapin e madh, pra të kaloni nga një punëtor i thjeshtë, në shef. Nëse mendoni se jeni gati, mund ta bëni. Por duhen plotësuar disa “kushte” në fakt.

Menaxherët e mirë, mund të identifikojnë dhe t’i zgjidhin problemet. Ata duhet të punësojnë njerëzit e duhur dhe të japin detyrat e duhura. Duhet të komunikojnë mirë, të jenë mentor, motivues dhe të jenë të aftë të ndërtojnë skuadra. Ata shkëlqejnë në ndryshimin e rrethanave.

Dhe menaxherët më të suksesshëm ndajnë të njëjtën cilësi, ata mund të përshtaten me një shumëllojshmëri të gjërë njerëzish. Mos harroni, menaxherët duhet të jenë të fokusuar dhe të dinë të menaxhojnë buxhetin. Pikërisht, shenja e horoskopit që i përmbush këto cilësi, është “Binjakët”.

 

burimi: intv.al

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale