Cila nga shenjat e horoskopit është e destinuar për të qenë një lider? - Business Magazine Albania

Cila nga shenjat e horoskopit është e destinuar për të qenë një lider?


Ndoshta po mendoni të bëni hapin e madh, pra të kaloni nga një punëtor i thjeshtë, në shef. Nëse mendoni se jeni gati, mund ta bëni. Por duhen plotësuar disa “kushte” në fakt.

Menaxherët e mirë, mund të identifikojnë dhe t’i zgjidhin problemet. Ata duhet të punësojnë njerëzit e duhur dhe të japin detyrat e duhura. Duhet të komunikojnë mirë, të jenë mentor, motivues dhe të jenë të aftë të ndërtojnë skuadra. Ata shkëlqejnë në ndryshimin e rrethanave.

Dhe menaxherët më të suksesshëm ndajnë të njëjtën cilësi, ata mund të përshtaten me një shumëllojshmëri të gjërë njerëzish. Mos harroni, menaxherët duhet të jenë të fokusuar dhe të dinë të menaxhojnë buxhetin. Pikërisht, shenja e horoskopit që i përmbush këto cilësi, është “Binjakët”.

 

burimi: intv.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0