Çfarë është kërkuar më shumë në Google për vitin 2017?

Çfarë është kërkuar më shumë në Google për vitin 2017?


Shumë personazhe, ngjarje, por edhe meme kanë qenë në trend gjatë këtij viti dhe kanë kryesuar listën e Google në 2017-ën.

Janë të shumta gjërat që i kanë bërë njerëzit kureshtarë këtë vit, disa prej kërkimeve janë të çuditshme, disa madje, edhe qesharake (loja e famshme ‘spinner’). Njerëzit, nga çdo anë e botës janë bërë kureshtarë për të mësuar më shumë për të rejat nga kompania Apple dhe prurja e re, iPhone.

Tre nga programet televizive në USA, të cilat kanë debutuar në Netflix kanë qenë gjithashtu mjaft të kërkuara në Google gjatë këtij viti.

Nga ana tjetër, në botën e muzikës, Luis Fonsi dhe “Despacito” zënë vendin kryesor.

Më poshtë janë disa nga termat që janë kërkuar më shumë në Google.

Lista globale:

1. Uragani Irma

2. iPhone 8

3. iPhone X

4. Matt Lauer

5. Meghan Markle

6. Seriali 13 Reasons Why (13 arsye pse..)

7. Tom Petty

8. Fidget Spinner (loja e famshme ‘spinner’)

9. Chester Bennington

10. India National Cricket Team

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0