Çfarë do të keni mundësi të ndiqni në episodin e rradhës të Startup life Albania? - Business Magazine Albania

Çfarë do të keni mundësi të ndiqni në episodin e rradhës të Startup life Albania?

Kompania “Albadron ” një nga kompanitë më të mëdha të dronit në Shqipëri.

Por si u krijua? Cili ishte motivi dhe cilat shihen të jenë qëllimet e këtij startupi?

Ekonomia e vendit ka edhe më shumë mundësi që të përfitojë nga ky biznes si edhe partneriteti me kompani të huaja të zgjerohet.
Në këtë episod ju do të ndiqni një rrëfim nga Adrian Haxhiaj i cili ndër të tjera tregon sekretet e suksesit.
Gjithashtu do të shohim formën se si operon Droni në Shqipëri.

Xeon është startup që na mëson se me një vetëm një makineri mund të besh gjithçka, nga nje punishte e vogël Xeon u kthye në kompaninë më të madhe të përpunimit.

Nga ky startoi po ashtu edhe mjedisi merr benefitet e tij pas. Por si ?
Asnjë mjet nuk hidhet në tokë por shkon për riciklim çka bën që cikli të përmbyllet pa ndotur mjedisin.
Nurent Lumshi tregon se në Shqipëri janë 18- kompani të tilla të cilat operojnë duke konkurruar dhe nxitur njëra tjetrën të zhvillohet më tej.
Në këtë episod do të ndiqni dy rrëfime nga të cilat kuptojmë se është tepër e rëndësishme të guxosh për të fituar .

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0