CEO i bankës më të madhe në SHBA tha së Libra është një ide e mirë që nuk do të ndodhë kurrë
Përditësuar së fundmi: 22/10/2019

CEO i bankës më të madhe në SHBA tha së Libra është një ide e mirë që nuk do të ndodhë kurrë

Share
nga Eridon Elshani
Tet 22, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

CEO i JPMorgan, Jamie Dimon, tha se kriptomonedha ende e pa lançuar e Facebook, Libra, është një ide e mirë, por që nuk ka për t'u bërë kurrë realitet.

Komentet e tij i dha gjatë një fjalimi në konferencën e organizuar nga Instituti Ndërkombëtar i Financave.

Ai tha se ideja pas Libra nuk është unike dhe më pas ktheu vëmendjen drejt monedhës së qëndrueshme të kompanisë që ai drejton. Shoqata Libra, grupi që do të krijojë kriptomonedhën dixhitale, mori një goditje të rëndë javën e kaluar, kur partnerët e saj kryesorë, duke përfshirë, Mastercard Inc., Visa Inc. dhe EBay Inc., e braktisën projektin.

Lexoni: Çfarë është Libra? Çdo gjë që duhet të dini rreth kriptomonedhës së Facebook

Bloomberg