Teknologji

Disney ka bërë një xhakete VR që simulon përqafimet dhe gjarpërinjtë

Teknologji

Google Duplex prenotoi një vend tek parukierja nëpërmjet një telefonate

Teknologji

DreamLab, aplikacioni nga Vodafone që ju ndihmon të luftoni kancerin

Teknologji

Të jetosh në Tiranë me një Nissan Leaf, 100% elektrike!

Teknologji

New Horizons fotografon Tokën në largësi rekord

Teknologji

Niset më në fund Falcon Heavy. Musk bën historinë!

Teknologji

Tesla në hapësirë?! Diçka qesharake, por e mrekullueshme në të njëjtën kohë

Teknologji

Rudina Seseri për Forbes: Ja se si inteligjenca artificiale po ndihmon në rekrutimin e punonjësve

Teknologji

Pse kompeticioni i Google për të shkuar në hënë nuk është një dështim, edhe pse askush nuk fitoi çmimin?