BETAPITCH Tirana


Ky konkurs është nismë e ekipit Betahaus i cili që nga 2009-ta kur hapi edhe dyert është shndërruar në një qendër të ekosistemeve të teknologjisë në Berlin si dhe shtëpia e shumë njerëzve kreativ, ideatorë dhe iniciatorë të suksesshëm.

Çfarë është BETAPITCH?

Misioni kryesor i Betahaus Mision është konkurrenca, e cila karakterizon edhe BETAPITCH. Në 2015-tën u mbajtën shtatë konkurse ndërkombëtare në Europë në qytete si Berlini, Hamburgu, Sofia dhe Barcelona.

BETAPITCH rikthehet në Shqipëri në kërkim të startupeve më të mira dhe më premtuese në Tiranë.

Mbi 10 startup-e do të vendosen në skenë përpara jurisë për çmimin e madh dhe fituesit do të përfitojnë një udhëtim në Berlin në datë 11 Nëntor ku do të marrin pjesë në ditën e Investitorëve dhe do të konkurrojnë me fituesit e tjerë botërorë në finalen globale të BETAPITCH. Fituesi i vitit të kaluar IT për Barazinë fitoi çmimin e madh dhe mori me vete 5000 Euro.

Rregjistro këtu startup-in tënd.

Për më shumë informacion klikoni në faqen zyrtare BETAPITCH Tirana.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale