Bëhuni pjesë e trajnimit Inteligjenca Emocionale në Punë

Inteligjenca Emocionale

Për këdo që drejton në biznes përmes Burimeve Njerëzore, ditën e enjte vjen trajnimi me temë “Inteligjenca Emocionale në Punë”. Trajnimi do të zhvillohet nga EMI Coaching and Consulting. Inteligjenca Sociale = Inteligjenca Intelektuale + Inteligjenca Emocionale. Trajnimi do të zgjasë 4 orë në ditë dhe do të zhvillohet nga trajner personal. Ky cikël seminaresh do të zgjasë një muaj nga data 18 qershor deri më 16 korrik. Pagesa mujore për trajnimin, i cili përfshin seminare në grup dhe trajnime individuale është 177 euro.

Kushdo, që është i interesuar të bëhet pjesë e trajnimit mund të kontaktojë:

Email: [email protected]
Tel/Whatsapp: 0692040330
Instagram / Facebook

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale