Bëhuni pjesë e trajnimit Inteligjenca Emocionale në Punë

Bëhuni pjesë e trajnimit Inteligjenca Emocionale në Punë

Inteligjenca Emocionale

Për këdo që drejton në biznes përmes Burimeve Njerëzore, ditën e enjte vjen trajnimi me temë “Inteligjenca Emocionale në Punë”. Trajnimi do të zhvillohet nga EMI Coaching and Consulting. Inteligjenca Sociale = Inteligjenca Intelektuale + Inteligjenca Emocionale. Trajnimi do të zgjasë 4 orë në ditë dhe do të zhvillohet nga trajner personal. Ky cikël seminaresh do të zgjasë një muaj nga data 18 qershor deri më 16 korrik. Pagesa mujore për trajnimin, i cili përfshin seminare në grup dhe trajnime individuale është 177 euro.

Kushdo, që është i interesuar të bëhet pjesë e trajnimit mund të kontaktojë:

Email: [email protected]
Tel/Whatsapp: 0692040330
Instagram / Facebook

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0