Bëhuni gati për laptopët e rinj Apple


Apple po përgatitet të lançojë tre laptopë të rinj në muajin Qershor në konferencën vjetore “Worldwide Developers Conference” të organizuar nga Apple.

Sipas raporteve, Apple mund të lançojë një version të rifreskuar të MacBook 12 inç me një çip të ri Intel.

Një nga ankesat që ka patur për laptopin MacBook është se procesori aktual është optimizuar për jetën e baterisë, jo për performancën. Një model i ri i cili do të përdorë një çip tjetër Intel mund ta bëjë pajisjen më tërheqëse për një gamë më të gjerë përdoruesish, ndoshta edhe në “kurriz” të jetës së baterisë.

Versionet e reja të MacBook Pro me çipe më të shpejta Intel janë planifikuar të lançohen.

Gjithashtu, kompania mund të përditësojë laptopin e tij më pak të shtrenjtë, MacBook Air, me një procesor të ri.

Vjeshtën e kaluar, Apple lançoi MacBook Pro me një prekje të integruar në tastierë. Megjithëse kompania thotë se shitjet e laptopëve të rinj janë të larta, shumë përdorues profesionistë që dëshironin një laptop të tillë mbetën të zhgënjyer.

Burimi: businessinsider.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale