‘MacBook Pro’ Apple vjen me një dizajn ndryshe » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 13/06/2016

‘MacBook Pro’ Apple vjen me një dizajn ndryshe

Share
nga Denisa Marku
Qer 13, 2016

Modelet e laptopëve ‘MacBook Pro’ të Apple do të pësojnë një ndryshim radikal në dizajn këtë vit, kanë zbuluar raporte të shumta.

Ndryshimet përfshijnë zëvendësimin e tastierës fizike me një ekran të dytë OLED i cili mund të ofrojë një eksperiencë më të mirë në të shkruar dhe një pamje të përgjithshme më të mirë të laptopit.

MacBook-u i ri pritet të ketë një dizajn të ngjashëm me Retina MacBook 12-inç.

Raportet e fundit nga Azia thonë se të paktën një furnizues është përcaktuar tashmë që të dërgojë komponentët kryesorë për të cilët Apple ka nevojë që ta bëjë laptopin shumë më të hollë.

/gazetaexpress.com