Avantazhet e punës në një qendër biznesi


Me zhvillimin e teknologjisë, modeli i punës ka ndryshuar rrënjësisht. Sot më shumë se kurrë ndërmarrjet duan të sigurojnë ambiente komode e të qeta për punonjësit e tyre, por njëkohësisht të kenë shumë mundësi ndërveprimi me sipërmarrje të përmasave të ndryshme, apo edhe individe profesionistë. Pikërisht për këtë arësye po lulëzojnë parqet e biznesit. Në Tirana Business Park, lehtësive të bërit biznes po u shtohen edhe shërbime të reja.

Vendndodhja e zyrës përbën komponentin kryesor që biznesi të lulëzojë, punonjësit të kenë ambient komod, të gjejnë ekuilibrin punë-jetë, të rrethohen nga një ambient produktiv dhe dinamik. Për të nxitur një kulturë të tillë të re të të bërit biznes investohet në parqe biznesesh.

Parqet e bizneseve janë një mundësi e zgjuar për kompanitë që duhet të marrin parasysh, kur marrin me qira hapësira për zyra. Tirana Business Park është i vetmi i këtij lloji në Shqipëri, investim 100% gjerman, ndërtuar sipas standardit dhe cilësisë gjermane nga Lindner Group AG.

Ky park është ndërtuar posaçërisht për të gjitha llojet e bizneseve, si të vogla ashtu edhe të mëdha, të cilat kërkojnë të përfaqësohen dejnësisht si biznes në ambiente moderne të projektuara dhe përshtatur sipas kërkesës së klientit me zero kosto. Në Tirana Business Park akomodohen zyra përfaqësie ose startup në hapësirën co.working, ambiente tregtie në zonën e retail, hapësira për evente – konferenca – trajnime, zyra të dedikuar për biznese të konsoliduara dhe hapësira për magazinim.

Së shpejti, parkut do t’i shtohet hoteli 5* mk|hotel tirana, pishinë për të rritur dhe të vegjël, hapësirë për barbeque, kënde lojërash për fëmijë, zona sportive dhe shumë më tepër.

Bizneset që zgjedhin hapësirat e tyrë në Tirana Business Park përfitojnë nga rritja e biznesit brenda objektit plotësisht të integruar për të përmbushur nevojat specefike të secilit biznes. Siguri, hapësira për argëtim dhe pushim, restorant, kafene, parkim, shërbim mirëmbjatje 24/7, shërbim transporti, ajër të pastër, pranë aeroportit ndërkombëtar të Tiranës dhe portit të Durrësit. Brenda parkut, bizneset fitojnë besueshmëri të menjëhershme, prezencë brenda komunitetit të biznesit, komoditet, kosto të ulët dhe fleksibilitet në zgjerimin e zyrave.

Tashmë, në ambientet e TBP janë vetë bizneset që dëshmojnë arsyet se përse sipërmarrjet duhet të zhvendosen në Tirana Business Park!

 

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale