Audi Sport R8 LMS vjen i ridizajnuar


Audi Sport vjen me një edicion tërësisht të ridizajnuar të R8 LMS.

Nga sezoni i ardhshëm do të ofrojë një GT4 për porosi private në të gjithë botën.

Një vit pas futjes së R8 të ridizajnuar nga departamenti i konkurrencës së Audi, arrin modeli i ridizajnuar dhe i përditësuar R8 LMS GT4.

Modeli i Audi ka motor V10 atmosferik me 5,2 litra të vendosur në qendër, i cili siguron 495 kuaj fuqi dhe ka transmetim automatik me 7 shpejtësi.

Ky version i fundit, ofron një timon shumëfunksional, të huazuar nga R8 LMS GT2. Ai përmban, edhe dy përzgjedhës që fshihen pas tetë programeve që, sipas kushteve në pistë, sigurojnë performancën optimale të sistemit të kontrollit të rrymës rrota dhe ABS.

Çmimi i Audi R8 LMS GT4 është gjithsej 198 mijë euro.

Aktualisht, ka vetëm 27 Audi Sport të kësaj katëgorie, që po qarkullojnë në të gjithë botën.

Daily Sports Car

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale