Arsim dhe bursa ndërkombëtare për studentët nga Kosova & Shqipëria

Arsim dhe bursa ndërkombëtare për studentët nga Kosova & Shqipëria


Nëse jeni student / mësues / prind dhe dëshironi të merrni informacion për mundësitë e ndryshme që janë në dispozicion për studentët nga Kosova dhe Shqipëria për të studiuar jashtë vendit – SHBA, Kanada, Europë, Rajon dhe / ose Kosovë / Shqipëri, plotësoni formularin e mëposhtëm dhe do të kontaktoheni.

Formulari Aplikimit

Ka shumë mundësi në mbarë botën për studentët e shkollave të mesme, studentët e universitetit, Bachelor, Master, Doktoraturë, Shkollat Verore, Shkollat e Gjuhës Angleze, Trajnim për Studentët dhe Mësuesit, Praktika, etj. Bursa të plota dhe të pjesshme janë në dispozicion.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0