Apple vazhdon të kopjoj Android

Apple vazhdon të kopjojë Android


Apple njoftoi se do të ndryshojë mënyrën se si përdoruesit e iPhone do të shohin njoftimet në telefonat e tyre. Me lançimin e iOS 12 këtë vit, njoftimet do të grupohen në një aplikacion.

Këto njoftime të grupuara, do t’jua bëjnë më të lehtë menaxhimin e një numri të madh njoftimesh tha zëvendës presidenti i inxhinerisë së softuerit Craig Federighi.

“Njoftimet grupohen jo vetëm nga aplikacioni, por gjithashtu nga tema,” tha Federighi.

Me fjalë të tjera, të gjitha njoftimet tuaja, do të grupohen së bashku në varësi të aplikacionit nga vijnë, duke mos e ngakuar kështu ekranin e telefonit tuaj.

Njoftimet e grupuara mund të tingëllojnë të dëgjuara për disa përdorues të Android; një funksion i ngjashëm është i pranishëm në Android prej disa kohësh.

Megjithatë fansat e iPhone duken shumë të entuziasmuar:

/BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0