Aplikacioni Allo mund të jetë WhatsApp-i i ri - Business Magazine Albania

Aplikacioni Allo mund të jetë WhatsApp-i i ri


Google ka lançuar aplikacionin Allo, një aplikacion për mesazhe për Android, i cili kryen shumë punë me chat-et tuaja.

Gjithashtu përdorimi i rregullt e përmirëson eksperiencën gjithmonë e më shumë. Allo është përpjekja e Google që të zhvilloje një aplikacion smart për mesazhe, e cila përvec mundësisë për të folur në chat, ju lejon edhe të bëni plane dhe të gjeni informacione gjithashtu.

Google po shpreson që ta zhvillojë Allo në një platformë, ashtu sic kanë bërë shumë aplikacione për mesazhe deri tani. Ofron shumë opsione që e dallojnë nga aplikacionet e tanishme.

Si për shembull opsionin e përgjigjeve të zgjuara duke iu propozon përgjigje në varësi të bisedës tuaj. Mundësia e dërgimit të emoji. Pa harruar mbi të gjitha se Allo enkriprton bisedat.

Madje aplikacioni Allo është vendi i parë ku Google Assistant do të jetë i disponueshëm.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.alBusiness Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli,  në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0