8 shprehje motivuese për ta nisur ditën mbarë


1. “Nëse punoni vetëm për para, nuk do t’ja dilni kurrë mbanë, por nëse e doni atë që po bëni dhe e vendosni gjithmonë klientin të parin, suksesi do të jetë i juaji.”

– Ray Kroc

2. “Një profesionist është dikush që do të bëjë më të mirën në punën e tij, kur ai nuk ndihet sikur po bën më të mirën.”

– Alistair Cook

3. “Lumturia nuk është diçka që e shtyni për të ardhmen; është diçka që ju e projektoni për të tashmen.”

– Jim Rohn

Lexoni: 10 shprehje që do t’ju ndihmojnë të motivoheni gjatë ditës suaj të punës

4. “Asgjë nuk mund ta ndalojë njeriun me qëndrimin e duhur mendor që të arrijë qëllimin e tij; asgjë në tokë nuk mund ta ndihmojë njeriun me qëndrimin e gabuar mendor.”

– Thomas Jefferson

5. “Pesimisti ankohet për erën. Optimisti pret që ajo të ndryshojë. Lideri rregullon velat.”

– John Maxwell

6. “Kur ndryshoni mendimet tuaja, ju ndryshoni botën tuaj.”

– Norman Vincent Peale

7. “Një njeri është vetëm produkt i mendimeve të tij. Ajo që mendon, bëhet.”

— Mahatma Gandhi

8. “Ka dy zgjedhje kryesore në jetë: t’i pranosh kushtet ashtu siç janë, ose të pranosh përgjegjësinë për ndryshimin e tyre.”

– Denis Waitley

/Entrepreneur

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale