7 shprehje që  ju ndihmojnë si të përballoni stresin - Business Magazine Albania

7 shprehje që  ju ndihmojnë si të përballoni stresin

Studimi: Ilaçi që mund të trajtojë depresionin e rëndë...

Menaxhimi i stresit është një nga sfidat më të mëdha në ditët e sotme dhe vetë stresi cilësohet si një prej burimeve më të forta të sëmundjeve. Më poshtë ju sjellim disa thënie, që ju nxisin të kuptoni dhe të vendosni një raport më të mirë me punët.

“Arma më e madhe kundër stresit është aftësia jonë për të zgjedhur një mendim mbi tjetrin.” – William James.

“Të bësh diçka produktive është një mënyrë e shkëlqyer për të lehtësuar stresin emocional. Bëni që mendja juaj të realizojë diçka që është produktive.” – Ziggy Marley

“Qetësia është djepi i fuqisë”. – Josiah Gilbert Holland

“Vendosni paqen e mendjes si qëllimin tuaj më të lartë dhe organizoni jetën tuaj rreth këtij qëllimi.” – Brian Tracy

Lexo: A mund të ngjitet stresi në një ambient pune ?!

“Ditën kur do të hiqni dorë nga gjërat që ju rëndojnë, do të jetë dita kur jeta juaj do të fillojë bëhet më e ndritshme.” – Katrina Mayer

“Merrni frymë thellë. Hiqni dorë nga gjërat që ju stresojnë dhe kujtojini vetes se ky moment është i vetmi për të cilin duhet të keni siguri.” – Oprah Winfrey

“Sa më të qetë të jeni, aq më i madh është suksesi, ndikimi i tij, fuqia e tij për mirë. Qetësia e mendjes është një nga xhevahirët e mençurisë.” – James Allen

success.com

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0