6 thënie motivuese për t’ju frymëzuar - Business Magazine Albania

6 thënie motivuese për t’ju frymëzuar

thënie motivuese

Ndonjëherë inspirimi më i madh vjen nga fjalët e thjeshta të thëna nga të tjerët. Këtu janë gjashtë thënie frymëzuese për t’ju inspiruar.

1.”Përqafoni atë që nuk dini, veçanërisht në fillim, sepse ajo që nuk dini mund të bëhet pasuria juaj më e madhe. Kjo do të bëjë që të veproni ndryshe nga të tjerët.”-Sara Blakely

2.”Edhe sikur ta dija që bota nesër do të coptohej, unë përsëri do të mbillja pemën time të mollës.”-Martin Luther King Jr.

3.”Nuk duhet të kemi frikë të shkojmë shumë larg, sepse suksesi qëndron përtej.”-Marcel Proust

Lexo: Fitorja ka një cmim, përgjigjia emocionuese e Michael Jordan 

4.”Nuk është puna juaj që të më pëlqeni, është e imja.”-Byron Katie

5.”Arsimi është çelësi për të hapur derën e artë drejt lirisë.”-George Washington Carver

6.”10 % të fundit që duhet për të nisur diçka, kërkojnë po aq energji sa përqindja e parë.”-Rob Kalin

INC

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0