3 mënyra se si udhëheqësit vërejnë punëtorët toksikë para se të bëhen problematikë

3 mënyra se si udhëheqësit vërejnë punëtorët toksikë para se të bëhen problematikë


Toksiciteti është bërë pothuajse normal në një ambient pune. Një pjesë e madhe e punonjësve tashmë janë bërë ose po bëhen toksikë. Por, të kuptosh se një person toksik po bëhet problematik, është përgjegjësi dhe vështirësi njëkohësisht. Madje edhe shenjat që e tregojnë këtë herë pas here janë të ndërlikuara.  Ja cilat janë disa nga shenjat që tregojnë se toksiciteti po bëhet problematik.

Niveli i lartë i vetëpërqëndrimit

Qëllimi i tyre është t’i kushtojnë rëndësi kujdesit për veten e tyre. Kjo do të thotë se nuk interesohen shumë për të tjerët dhe nuk u intereson se sa po ndikon sjellja e tyre tek bashkëpunëtorët. Pra, punonjësit që veprojnë vazhdimisht në mënyra egoiste duhet të dërgojnë një sinjal të qartë që shoqëron sjelljen toksike.

Kanë vetëbesim të tepruar

Vetëvlerësimi i tepërt çon në marrjen përsipër të rrezikut deri në pasoja destruktive.  Dylan Minor, bashkëdrejtues në studim tha për gazetën Harvard: “Imagjinoni të përfshiheni disa sjellje të gabuara dhe të vidhni diçka nga ndërmarrja juaj. Nëse mendoni se shansi që do të largoheni “pa u lagur” është shumë më e madhe se sa është në të vërtetë, ju keni më shumë të ngjarë të përfshiheni në atë sjellje”. Ky është i njëjti mentalitet që i çon kriminelët e egër të bëjnë krime të çmendura: ata nuk mendojnë se do të kapen.

Lexo: 3 Shenja që tregojnë se jeni personi toksik në vendin tuaj të punës. Ja si ta menaxhoni

Hulumtimi i Dylan tregon gjithashtu se punonjësit me vetëbesim deri në toksitet kanë tendencë të jenë shumë produktivë. Kjo bën që ata shpesh të mos ndëshkohen për sjelljen e tyre çka e bën më problematike për masën e  gjerë të punonjësve.

Theksojnë gjithmonë ndjekjen me përpikmëri të rregullave

Dylan, personi që ka bërë studimin rreth kësaj çështje thotë se ndonjëherë duhet të shkelësh rregullat për të bërë një punë të mirë.

Business Insider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0