12 shprehje motivuese që do t'ju bëjnë të vlerësoni jetën

12 shprehje motivuese që do t’ju bëjnë të vlerësoni jetën


Me ditën e re vijnë forca dhe mendimet e reja. – Eleanor Roosevelt

Ne jemi ajo që bëjmë në mënyrë të përsëritur. Ekselenca, pra, nuk është një veprim, por një zakon. – Aristoteli

Jeta fillon çdo mëngjes. – Joel Olsteen

Në mes të vështirësive qëndron mundësia. – Albert Einstein

Një ditë pa të qeshura është një ditë e humbur kot. – Charlie Chaplin

Çdo mëngjes ne lindim përsëri. Ajo që ne bëjmë sot është ajo që ka më shumë rëndësi. – Buda

Çfarë ka në anën tjetër të frikës? Asgjë. – Jamie Foxx

Askush nuk ju detyrohet për asgjë. – Amelia Boone

Nëse po ndryshoni botën, jeni duke punuar për gjëra të rëndësishme. Do të jeni të lumtur për t’u çuar çdo mëngjes. – Larry Page

Nëse doni të bëni ëndrrat tuaja realitet, gjëja e parë që duhet të bëni është të zgjoheni. – J.M. Power

Kur ngriheni çdo mëngjes, mendoni se çfarë privilegji i paçmuar është që jeni gjallë; që merrni frymë, që mendoni, që shijoni jetën dhe që dashuroni. – Marcus Aurelius

Bota ndryshon me shembullin tuaj, jo me mendimin tuaj. – Paulo Coelho

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0