Përditësuar së fundmi: 11/01/2017

Zbulohen të dhëna të reja për iPhone 8

nga Fiorela Jaupi
Jan 11, 2017
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Ndërsa Apple ka gjasa që të lançojë iPhone 8 e radhës në Shtator, thashethemet në lidhje me celularin e saj të ardhshëm vazhdojnë – dhe i fundit lë të kuptohet se mund të kemi të bëjmë me një pamje krejt të re.

Duke cituar burime të pazbuluara, TechSot.Al raporton se Cupertino ka braktisur furnizuesit Foxconn dhe ka porositur korniza çeliku inoksi me partner prodhimi JABIL.

Herën e fundit që Apple zgjodhi çelik inoks në telefonat e saj ishte iPhone 4s, por kompania ka zhvendosur aluminin e saj si metal të preferuar të zgjedhjes për smartphone-in e rradhës.

Ndërsa lajmi është në përputhje me thashethemet e mëparshme që sugjeronin se iPhone 8 do të ketë një trup elegant i gjithi prej xhami, raporti është në kundërshtim me spekulimet e mëparshme se xhami i parë dhe i prapmi do të kenë së bashku nga alumini i prodhuar nga Foxconn.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.