Zoom Docs lancohet në vitin 2024 me veçori të bashkëpunimit me AI - Business Magazine Albania

Zoom Docs lancohet në vitin 2024 me veçori të bashkëpunimit me AI

Zoom Docs lancohet në vitin 2024 me veçori të bashkëpunimit me AI

Në Zoomtopia 2023 , u njoftua Zoom Docs, një “hapësirë pune modulare” e përqendruar në bashkëpunim që integron Zoom AI Companion të kompanisë për gjenerimin e përmbajtjes së re ose popullarizimin e një dokumenti nga burime të tjera.

Së bashku me ofertat e Mail dhe Calendar të lançuara gjatë ngjarjes së vitit të kaluar, Zoom Docs është një tjetër hap drejt një alternative të plotë të paketës së zyrës ndaj Google Workspace dhe Microsoft 365, të cilët të dy kanë filluar të integrojnë mjetet e tyre të fuqizuara nga AI, të quajtura Duet AI dhe Copilot , respektivisht.

Kompania thotë se do të jetë gjerësisht i disponueshëm në vitin 2024. Ashtu si softuerët e tjerë ndihmës të AI, përdoruesit mund t’i kërkojnë Zoom AI Companion të bëjë gjëra të tilla si përmbledhja e takimeve, bisedave dhe informacioneve nga brenda Zoom Docs ose gjenerimi i tabelave në dokument. Zoom Docs mbështet lidhjen dhe futjen e dokumenteve, organizimin hierarkik me dosje dhe dokumentet mund të menaxhohen nga takimet, Biseda e Ekipit  ose drejtpërdrejtë përmes një shfletuesi ose aplikacioneve të desktopit dhe celularit . Konfigurimi duket më i fokusuar në bashkëpunimin ekipor sesa te fletëllogaritësit dhe prezantimet si p.sh. Paketat e produktivitetit  të Microsoft dhe Google dhe Zoom AI Companion janë më të lira.

An image of a Zoom Doc filed under a project tracking category in the sidebar. It shows status, a table with tasks, assignments, due dates, and a timeline.

Lexo edhe: 6 mënyrat se si të pakësojmë ankthin dhe stresin gjatë takimeve në Zoom

Zoom AI Companion përfshihet në çmimin e planeve të abonimit me pagesë të kompanisë, të cilat fillojnë nga 149,90 dollarë në vit për përdorues. Microsoft tarifon 30 dollarë shtesë për përdorues në muaj për 365 Copilot, dhe Google ka thënë se do të bëjë të njëjtën gjë.  Nuk u përmendën çmime specifike për   Zoom Docs, por përfshin një vit akses në “Aplikacionet thelbësore” të tij me abonime me pagesë. Nëse një ekip nuk priret të përdorë mjetet e zyrës jashtë mbajtjes së shënimeve dhe takimeve, kjo mund ta ndihmojë aplikacionin të mbajë klientët e biznesit që po përpiqen të shpenzojnë më pak në softuerin e zyrës së tyre në distancë.

A screenshot of an AI-generated document with the prompt screen open.

Më poshtë gjeni edhe videon e plotë nga eventi i Zoomtopia:

the verge

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0