Apple do të hapë dyqanin e parë në Malajzi, ndërsa zgjerimi në Azi vazhdon - Business Magazine Albania

Apple do të hapë dyqanin e parë në Malajzi, ndërsa zgjerimi në Azi vazhdon

Apple

Apple planifikon të hapë dyqanin e saj të parë në Malajzi muajin e ardhshëm, ka deklaruar kompania të mërkurën, duke nënvizuar një shtytje më të madhe në rajonin e Azisë përtej Kinës. Dyqani do të jetë i vendosur në qendrën tregtare The Exchange TRX në kryeqytetin e Malajzisë, Kuala Lumpur.

Ajo do të hapet më 22 qershor në orën 10 të mëngjesit me orën lokale, tha Apple. Lëvizja për të hapur një dyqan në Malajzi konsiderohet një shtytje nga Apple për të zgjeruar shitjet aziatike jashtë Kinës, ku Apple ka vuajtur kohët e fundit mes konkurrencës në rritje nga lojtarët vendas, veçanërisht Huawei.

Vitin e kaluar, Apple hapi dyqanet e saj të para në Indi, një qendër kryesore prodhuese për iPhone dhe një treg që gjigandi Cupertino shpreson të jetë një nxitës i madh shitjesh në të ardhmen. Apple nuk prodhon iPhone në Malajzi, por prodhon disa modele Mac në vend.

 

Apple në Indi

 

Apple tashmë ka dyqane në vende të tjera aziatike, duke përfshirë në Singapor dhe Tajlandë. Në pjesën më të madhe të Azisë Juglindore, Apple po lufton kundër firmave kineze si Xiaomi dhe Oppo, si dhe rivali i tij më i madh Samsung.

cnbc.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0