YouTube vjen me logo dhe përditësime të reja

YouTube vjen me logo dhe përditësime të reja


YouTube ka njoftuar se do të sjell shumë përditësime sot. Së pari, shërbimi ka një logo të re, duke kombinuar etiketën me një ikonë. Ikona është butoni i njohur Play, i cili tani është në krye të skicës së kuqe – që dikur ishte nën pjesën “Tube” të markës.

Ikona është në të majtë të markës në faqen e internetit, por në disa raste ikona e ndriçuar do të përdoret si një logo e shkurtuar.

Aplikacionet mobile të shërbimit janë përditësuar me një dizajn të ri që ka skedat e lundrimit në pjesën e poshtme (duke përfshirë seksionet e Bibliotekës dhe llogarive të reja), aftësinë për të përshpejtuar dhe ngadalësuar rishikimin (më parë një veçori e kufizuar në pajisje), dhe kohët e fundit një rresht i videove të sugjeruara është shtuar në pamjen e ekranit të plotë.

Përveç kësaj, “në muajt e ardhshëm” ju do të jeni në gjendje të kaloni mes videove me një rrëshqitje – në të majtë për videot e mëparshme, djathtas për videot e ardhshme.

Së shpejti, YouTube do të ndryshojë në mënyrë të përsosur formën që të përputhet me formatin e videos që po shikoni, kështu që nuk ka më shirita të zeza në ato video të incizuara vertikalisht.

Së fundi, zona më poshtë duhet të ju lejojë të “shfletoni videot në mënyra krejtësisht të reja” në një moment në të ardhmen.

/TechCrunch

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0