Young Entrepreneurs ON! Panairi WORK and STUDY 2015 - Business Magazine Albania

Young Entrepreneurs ON! Panairi WORK and STUDY 2015


Young Entrepreneurs ON! është ftesa e rradhës që ne në Balfin ju dërgojmë studentëve të Universiteteve të Shqipërisë gjatë organizimit të Panairit “Work&Study” 2015.

 
Në këtë mënyrë të rinj me ide origjinale dhe propozime interesante mund të bëhen iniciatorët e projekteve të ardhshme të grupit. Të rinjtë sot janë në kontakt të vazhdueshëm me trendet e tregut dhe shohin detaje /elementë që tejlakojnë mënyrën klasike të të bërit biznes/ menaxhuarit të projekteve etj.

 
Kjo nismë do ju krijojë mundësinë studentëve të zhvillojnë aftësitë personale dhe të venë në provë idetë që kanë në biznes.

 
Në përfundim të këtij konkursi do të vihet në dizpozicion të studentëve te sapo diplomuar ose ne vitin e fundit te diplomimit mundësia për të marrë pjesë në nje program internship intensiv prane zyrave te Balfin ose të një prej shoqërive të grupit.

 

 

Idetë tuaja dërgojini në adresën e emailit: [email protected]al!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0