Workshop mbi Menaxhimin Financiar - Si të arrijmë në nivelin tjetër? - Business Magazine Albania

Workshop mbi Menaxhimin Financiar – Si të arrijmë në nivelin tjetër?


Çoni kompaninë / departamentin / projektin tuaj në një nivel tjetër me menaxhimin financiar!

A merrni vendime që kanë një ndikim të lartë financiar?
A merrni raporte financiare dhe informacione të tjera?
A jeni i përfshirë në planifikimin strategjik dhe operacional të kompanisë suaj?
A vendosni për buxhetin e kompanisë ose departamentit tuaj?
Dëshironi të dini se çfarë EBIT, NOPAT, NPV me të vërtetë janë?
A do të dëshironit të flisnit “gjuhën e Financës”?

Atëherë ky workshop është për ju!

Cili është përfitimi juaj:

Ju do të kuptoni më qartë menaxhimin financiar.
Ju do të kuptoni pasqyrat financiare dhe marrëdhëniet midis tyre.
Ju do të merrni vendim bazuar në njohuritë tuaja financiare.
Ju do të pyesni për faktet përkatëse financiare.
Ju do të përmirësoni bashkëpunimin me partnerët tuaj të biznesit financiar.

Cili është përfitimi i kompanisë suaj:

Menaxherët kompetentë financiarë do të marrin vendime më të mira.

Çfarë do të mësoni:

Pasqyrat Financiare (bilanci, pasqyra e të ardhurave dhe pasqyra e rrjedhës së parasë) dhe marrëdhëniet ndërmjet tyre
Menaxhimi i parave cash
Planifikimi financiar dhe raportimi
KPI financiare dhe operative
Mundësia dhe administrimi i riskut
Dixhitalizimi (në Financë)

Si do të punohet:

Prezantime
Diskutime
Punë në grup
Punë me problematikat, temat dhe pyetjet tuaja

Trajnere: Elisabeth Siencnik

25 vjet përvojë në Financë dhe Menaxhim Projektesh. Ka punuar me ndërmarrje ndërkombëtare (Unilever, Baxter, GSK), organizata ndërkombëtare, NVM dhe startup-e. Trajnere dhe konsulente me përvojë të lartë, trajnere e fokusuar në zgjidhjet etj.

Data: 23-24 Tetor 2019

Ora: 09:00 AM – 17:00 PM

Vendodhja: Hilton Garden Inn, Tiranë, Shqipëri

Çmimi: 360€ (me TVSH)

(fletëpalosje, certifikatë, drekë dhe coffee breaks të përfshira)

Për më shumë informacion klikoni Këtu.

Për të blerë biletat tuaja klikoni Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0