WhatsApp shtyn përdorimin për telefonët BlackBerry dhe Nokia


Lajm i mirë për personat që përdorin një Nokia S40, një Symbian S60 ose një BlackBerry duke përfshirë dhe BB10. WhatsApp ka njoftuar se do të zgjerojë mbështetjen e saj për platformat më të vjetra software deri më 30 Qershor 2017.

Për fat të keq për ata që kanë një smartphone me çdo version të Android më të vjetër se Gingerbread 2.3, Windows Phone 7 ose iOS 6, kompania do të heqë WhatsApp deri në fund të vitit 2016.

Pra, çfarë duhet të bëni nëqoftëse ju dëshironi të vazhdoni përdorimin e WhatsApp pasi ajo ju ndalon mbështeten për celularin tuaj? Firma ju rekomandon që ju thjeshtë të përditësoni telefonin tuaj në një model më të fundit, edhe pse kjo sigurisht nuk është një opsion i zbatueshëm për të gjithë.

Një ide e mirë do të ishte që WhatsApp të vendosë disa burime për të zhvilluar një version ‘lite’ të aplikimit të saj – të ngjashme me Facebook Lite – për konsumatorët të cilët nuk janë në një pozicion financiar për të blerë një pajisje të re.

Me mbi një miliardë përdorues, ky veprim do të prekë së paku disa milionë – kështu që nuk do të ishte një shpenzim i kotë.

Burimi: thenextweb.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale