WhatsApp shtyn përdorimin për telefonët BlackBerry dhe Nokia - Business Magazine Albania

WhatsApp shtyn përdorimin për telefonët BlackBerry dhe Nokia


Lajm i mirë për personat që përdorin një Nokia S40, një Symbian S60 ose një BlackBerry duke përfshirë dhe BB10. WhatsApp ka njoftuar se do të zgjerojë mbështetjen e saj për platformat më të vjetra software deri më 30 Qershor 2017.

Për fat të keq për ata që kanë një smartphone me çdo version të Android më të vjetër se Gingerbread 2.3, Windows Phone 7 ose iOS 6, kompania do të heqë WhatsApp deri në fund të vitit 2016.

Pra, çfarë duhet të bëni nëqoftëse ju dëshironi të vazhdoni përdorimin e WhatsApp pasi ajo ju ndalon mbështeten për celularin tuaj? Firma ju rekomandon që ju thjeshtë të përditësoni telefonin tuaj në një model më të fundit, edhe pse kjo sigurisht nuk është një opsion i zbatueshëm për të gjithë.

Një ide e mirë do të ishte që WhatsApp të vendosë disa burime për të zhvilluar një version ‘lite’ të aplikimit të saj – të ngjashme me Facebook Lite – për konsumatorët të cilët nuk janë në një pozicion financiar për të blerë një pajisje të re.

Me mbi një miliardë përdorues, ky veprim do të prekë së paku disa milionë – kështu që nuk do të ishte një shpenzim i kotë.

Burimi: thenextweb.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0