Vodafone Albania vlerësohet si rrjeti me performancën më absolute në Shqipëri - Business Magazine Albania

Vodafone Albania vlerësohet si rrjeti me performancën më absolute në Shqipëri


6 nga 10 shqiptarë kanë zgjedhur Vodafone, me shpejtësinë më të lartë dhe mbulimin më të gjerë në të gjithë Shqipërinë.

Kompania ndërkombëtare P3 Communications publikoi rezultatet e testimeve më të fundit të kryera në Shqipëri ku rezulton se Vodafone Albania ka arritur pikët maksimale të arritura ndonjëherë në vendin tonë për cilësinë e shërbimeve të telefonisë së lëvizshme.

P3 Communications, kompania ndërkombëtare e specializuar për testimin e cilësisë së shërbimeve celulare dhe internetit nëpër botë, kreu testimet në tregun tonë në periudhën 27 Janar 2017 deri 13 Shkurt 2017, në 24 qytete të ndryshme.

Pas testimeve sipas metodologjisë së standardeve Europiane, Vodafone Albania u çertifikua “Më i miri në testim” me pikët më të larta të arritura ndonjëherë në vendin tonë, përkatësisht 827 pikë nga 1000 pikë dhe me një diferencë të konsiderueshme me operatoret e tjerë në treg.

Sipas testimeve më të fundit të P3, Vodafone Albania arriti rezultatet më të larta të shënuara ndonjëherë përsa i përket:

  • Performancës më të lartë të shkarkimit dhe ngarkimit (upload dhe download)
  • Cilësi e pakrahasueshme e transmetimit video
  • Cilësi absolute e telefonatës

Ky vlerësim vjen si rezultat i investimeve të vazhdueshme në infrastrukturën e rrjetit dhe angazhimit maksimal të kompanisë për të garantuar cilësinë dhe shërbimet më të mira në treg për klientët. Vetem pak kohë më parë, kompania ndërkombëtare e research-it Ovum, pas testimeve të kryera në tregun tonë, shpalli “Vodafone Albania” lider në treg për sa i përket numrit të destinacioneve ku ofron eksperiencën 4G në roaming. Sot, Vodafone Albania arrin pikët më të larta të regjistruara ndonjëherë edhe në testimet P3 në tregun tonë.

Drejtori i Përgjithshëmi Vodafone Albania Dietlof Mare u shpreh:
“Kemi ndërtuar rrjetin më të fuqishëm në vend, me qëllimin e vetëm për t’iu përgjigjur kërkesave në rritje të klientëve për komunikim. Rezultatet e testimeve nga P3 Communications na bëjnë krenar për punën tonë deri më sot dhe na sfidojnë të punojmë fort për të qenë gjithnjë MË TË MIRËT me rrjetin me të besueshëm, më të shpejtë, më të sigurtë dhe për t’i garantuar klientëve tanë një eksperiencë ekselente nën rrjetin Vodafone “

Vodafone Albania ka qenë dhe do të jetë gjithmonë forca lëvizëse për zhvillimin e industrisë së komunikimeve elektronike në Shqipëri. Ne vitin e 16 në tregun shqiptar, kompania Vodafone ka qenë pararojë e zhvillimeve më të fundit teknologjike në vend dhe për këtë arsye, mbi 56% e përdoruesve të telefonisë celulare i kanë besuar nevojat e tyre për komunikim kompanisë Vodafone Albania.

Burimi: 24-ore.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0