Vjen sërish trajnimi "Be Social Be Creative: Social Media Marketing" - Business Magazine Albania

Vjen sërish trajnimi “Be Social Be Creative: Social Media Marketing”


Vjen sërish, falë kërkesave të shumta që pati për realizimin e këtij aktiviteti.

Në një kohë kur çdo gjë po vërtitet rreth internetit dhe rrjeteve sociale, as biznesi nuk mund t’i shmanget suksesit që ai sjell. Zgjidh të jesh fitues, vlen të marësh një nga profesionet më të kërkuara sot!

Në trajnim do të mësohet se si të menaxhohen profilet e rrjeteve sociale për bizneset, si të përfitojmë konsumatorë nëpërmjet Internet Marketing dhe si t’i menaxhojmë në mënyrë sa më efiçente rrjetet sociale me qëllim maksimizimin e shitjeve të biznesit.

Ky aktivitet vjen nga Forumi Social Ekonomik Shqiptar (ASET- Albanian Socio Economic Think Tank http://www.aset-al.com/ ), me datë 6 Maj. 2017, Ora 10:00-14:00, në ambjentet e “Tirana Business University”, me trajnerë dhe lektorë nga bota akademike.

…Profesionalizëm, argëtim dhe surpriza për pjesëmarrësit vijnë gjatë trajnimit…

Pagesa: 1.000 lekë (të reja) për studentë nivel bachelor dhe master
2.000 leke (të reja) për të tjerë të interesuar

Në pagesë përfshihen materialet e trajnimit, coffee break dhe certifikata e pjesëmarrjes.

Dërgo email: [email protected]
EMËR, MBIEMËR, CEL, PROFESION

Për më shumë informacione mbi eventin, klikoni KËTU

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0