VIAL Community, forumi i parë edukativ në gjuhën shqipe - Business Magazine Albania

VIAL Community, forumi i parë edukativ në gjuhën shqipe

VIAL Community

Çfarë është vial.community dhe si mund të angazhohesh në të?

VIAL Community, ose ndryshe ViAl Voice, është një forum kushtuar entuziastëve të kriptomonedhave dhe materialeve edukative rreth tyre. Ai është i ndarë në 8 kategori, ku gjithsecila nga kategoritë do të trajtojë tema të caktuara rreth edukimit, shkëmbimit të eksperiencave, etj. Kategoritë janë këto:

1. Diskutime; në këtë kategori mund të gjeni dhe të postoni tëma rreth aktualitetit, politikës apo edhe showbizit. Kjo është e vetmja kategori që nuk i dedikohet kriptove.

2. Të rejat e fundit; kjo kategori do ju mbajë të informuar rreth çdo ngjarje apo lajmi në kohë reale rreth kriptoaseteve. Këtu ju mund të diskutoni me përdoruesit e tjerë se si këto lajme do ndikojnë në tregun e kriptos.

3. Bota e Bitcoin; këtu do gjeni çdo informacion të nevojshëm rreth Bitcoin në mënyrë që të kuptoni më mirë se si kjo monedhë funksionon. Në këtë kategori ju mund të diskutoni me pjestarët e tjerë dhe mund të shkëmbeni njohuritë tuaja me njëri-tjetrin.

4. Bota e Investimeve; mund të zgjeroni rrjetin tuaj të miqë dhe të diskutoni rreth trendeve dhe mundësive më të mira në të gjithë sektorët e investimeve, jo vetëm në kripto.

5. Bota e Altcoin; Një kategori kushtuar Altcoin-eve ku ju do mësoni më shumë rreth potencialit të tyre, teknologjië ku bazohen, Web 3.0, etj.

Lexo: Idetë e biznesit nga të rinjtë, Start-Up City kurorëzon fituesit në edicionin e katërt

6. Bota e NFT; kohëve të fundit në tregun e artit digjital po lançohen shumë projekte, por në këtë kategori ju do informoheni rreth projekteve më të mira dhe të njohura.

7. Media; në kategorinë e medias ju do mësoni rreth eventeve të ardhshme si dhe daljeve publike që VIAL do zhvillojë.

8. Prezanto idenë tënde; Nëse po mendoni të zhvilloni një ide tuajën dhe të nevojitet një komunitet nga i cili mund të marrësh këshilla ose të gjesh partnerë në sipërmarrje, kjo kategori është pikërisht ajo që të duhet.

Si të postojmë në VIAL?

Qëllimi kryesor i forumit të VIAL është të krijojë një komunitet me entuziastë të mirëinformuar rreth kriptoaseteve, pasi në këtë mënyrë lind nevoja e komunikimit me pjesëtarë të këtij komuniteti.

Për të krijuar një profil në këtë forum dhe për të filluar angazhimin tuaj, ju duhet të ndiqni këto hapa të thjeshtë (emoji):

Regjistrohuni në forum dhe vendosni një foto profili sipas dëshirës.

Eksploroni kategoritë dhe zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë për artikullin tuaj.

Klikoni butonin “Temë e re” dhe filloni të shkruani përmbajtjen e artikullit.

Për ta bërë formatimin e artikullit më mirë ju mund të përdorni këto opsione:
Bold – ** tekst ** (Pa hapësirë)
Italic – * tekst * (Pa hapësirë)
Headline – # teksti juaj këtu
Shtoni Emoji
Vendosni një foto
Vendosni një link

Nëse “Preview” e artikullit ju pëlqen, klikoni “Dërgo”.

Për të komentuar në një artikull ekzistues mjafton të klikoni në tab-in “Përgjigje” dhe të shprehni mendimin tuaj mbi temën e zgjedhur.

Lexo: 33-vjeçari ndihmon në luftimin e ndryshimeve klimatike: ‘Mund të jesh altruist dhe i suksesshëm’ 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0