Udacity dëshiron t'ju mësojë Realitetin Virtual - Business Magazine Albania

Udacity dëshiron t’ju mësojë Realitetin Virtual


Udacity, një nga shkollat më të suksesshme online të botës filluar nga themeluesi i Google X dhe nga pionieri i makinave me vetë ngarje Sebastian Thrun, po ofron një program të ri trajnimi online të fokusuar në mësimin e gjeneratave të reja drejt kufirit të ardhshëm të teknologjisë, Virtual Reality(Realiteti Virtual).

Udacity premton t’i japë personave pa përvojë në programim aftësinë për të krijuar telefona celular dhe realitetin virtual të bazuar në desktop ose aplikacionet që mund të përdoret në HTC Vive, Google Cardboard, Daydream dhe Oculus Rift.

Ju do të zotëroni teknologjinë më të fundit me ekspertët nga kompanitë më të mira, dhe do të mësoni aftësitë e nevojshme për të krijuar VR me cilësi të lartë . Nëse qëllimi juaj është që të bashkoheni me një ekip ekzistues VR apo të ndërtoni një kompani të fokusuar në VR, ky program, sipas Udacity, do t’ju pajisë me çdo gjë që do iu nevojitet për të krijuar një impakt të menjëhershëm në këtë fushë.

Kursi do të zhvillohet në një mjedis realiteti virtual, duke lejuar instruktorët të demonstrojnë konceptet në 3D, ndryshe nga çdo kurs tjetër interaktiv në Udacity. Studentët do të duhet të punojnë në një Google Cardboard dhe në një smartphone për të përfunduar programin e VR. Ata që kanë sisteme fundore si Oculus Rift ose HTC Vive, mund të bëjnë opsionin “High Immersion VR”.

Kursi do të kushtojë $ 199 në muaj. Studentët që mbarojnë kursin brenda një viti do të marrin një rimbursim automatik prej 50% të shkollimit të tyre. Për më shumë detaje klikoni këtu.

 

 

burimi: digjitale.al

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0