Twitter po rrit çmimin e Twitter Blue nga 2,99 dollarë në 4,99 dollarë në muaj - Business Magazine Albania

Twitter po rrit çmimin e Twitter Blue nga 2,99 dollarë në 4,99 dollarë në muaj

Twitter po rrit çmimin e shërbimit të tij të abonimit, Twitter Blue, nga 2,99 dollarë në 4,99 dollarë në muaj. Duke filluar nga tetori, abonentët ekzistues do të duhet të paguajnë më shumë. Përdoruesit e rinj aktualisht do të duhet të paguajnë tarifën e rritur.

Përveç SHBA-së, rritja e çmimit është gjithashtu e zbatueshme për vende të tjera si Australia, Kanadaja dhe Zelanda e Re me tarifa të reja 6,99 AUD (më parë 4,49 AUD), 6,49 CAD (më parë 3,49 CAD) dhe 6,49 NZD (më parë 4).

Lexoni: 4IG forcon kompanitë One dhe ALBtelecom në Shqipëri

Abonentët marrin veçori si “undo send” që të jep mundësinë për të rregulluar një tweet në një dritare kohore të caktuar, ikona të personalizuara dhe shirit navigimi, mundësinë për të ndryshuar fotografinë e profilit në një NFT, artikuj pa reklama brenda rrjetit Twitter Blue Publisher, dhe akses në artikujt kryesorë të ndarë nga rrjeti juaj.

Twitter informoi abonentët për këtë ndryshim çmimi përmes emailit gjatë ditëve të fundit.

“Ky ndryshim na ndihmon të vazhdojmë të ndërtojmë disa nga veçoritë që keni kërkuar, të përmirësojmë ato aktuale që tashmë i doni dhe të mbajmë misionin tonë për të mbështetur gazetarinë,” thuhej në email. Disa përdorues kritikuan lëvizjen e Twitter duke thënë se grupi aktual i veçorive nuk është i mjaftueshëm për të justifikuar çmimin, ndoshta një buton redaktimi mund ta ndryshojë këtë opinion.

Kompania nisi fillimisht Twitter Blue në Kanada dhe Australi qershorin e kaluar me një zgjerim në SHBA dhe Zelandën e Re nëntorin e kaluar. Twitter nuk ka zbuluar asgjë rreth numrit të përdoruesve që kanë paguar për këtë shërbim dhe nuk i zbulon veçmas fitimet përmes abonimeve në raportet e tij tremujore. Një raport nga firma analitike SensorTower vuri në dukje se Snapchat+, i cili u lançua më 29 qershor 2022, tashmë po funksionon më mirë se Twitter Blue.

/techcrunch

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0