Twitter njofton ndryshimin e ri, përdoruesit do kenë mundësinë e redaktimit të postimeve - Business Magazine Albania

Twitter njofton ndryshimin e ri, përdoruesit do kenë mundësinë e redaktimit të postimeve

Twitter do të vijë me një ndryshim të ri. Në një njoftim të dhënë nga kompania bëhet me dije se Twitter do t’u japë përdoruesve një buton redaktimi. Javët e ardhshme abonentët e Twitter Blue do të mund ta sigurojnë butonin e redaktimit për 4.99 dollarë në muaj.
Nëse shihni një Tweet të redaktuar, kjo është për shkak se ne po testojmë butonin e redaktimit. Kjo po ndodh dhe ju do të jeni mirë,” shkroi kompania në Twitter.
Tweet-et do të jenë të disponueshme për t’u modifikuar disa herë brenda 30 minutave pas postimit. Twitter Blue aktualisht është i disponueshëm në SHBA, Kanada, Australi dhe Zelandën e Re, por testet fillestare do të kufizohen vetëm në një vend.

Ju duhet të jeni në gjendje të merrni pjesë në bisedë në një mënyrë që ka kuptim për ju dhe ne do të vazhdojmë të punojmë në mënyra që e bëjnë të ndihet e lehtë për ta bërë këtë”, tha kompania. Bashkëthemeluesi i kompanisë dhe ish-shefi ekzekutiv ka thënë se ndoshta nuk do të jepte kurrë një buton redaktimi.
Lexo: Facebook, Instagram dhe WhatsApp së shpejti mund të ofrojnë veçori me pagesë

Por, në prill, Elon Musk, në atë kohë duke planifikuar të blinte kompaninë, postoi një sondazh në Twitter, në të cilin 73.6% e 4.4 milionë të anketuarve thanë se donin një të tillë. Megjithatë, disa thonë se është e panevojshme ose në kundërshtim me frymën e platformës

bbc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0